Богородчанська ЦРЛ поповнилася ще одним діагностичним апаратом – БОГОРОДЧАНИ СЬОГОДНІ

Богородчанська ЦРЛ поповнилася ще одним діагностичним апаратом

У Богородчанській ЦРЛ введено в експлуатацію рентгендіагностичний апарат – мамограф LORANT AFFINITI виробництва США

В урочистій церемонії з цієї нагоди взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк, голова райдержадміністрації Франко Єжак, голова районної ради Михайло Головчук і голова селищної ради Ростислав Заремба, про це пише сайт БОГОРОДЧАНИ СЬОГОДНІ з посиланням на Івано-Франківську ОДА.

Зазначений захід є результатом реалізації партнерської угоди між Богородчанським районом і Олеським повітом (Республіка Польща), укладеної ще у 2002 році. Мамограф LORANT AFFINITI в 2015 році був доставлений Богородчанській ЦРЛ в якості гуманітарної допомоги з повіту Олесно.

Апарат укомплектовано та в задовільному стані передано на баланс Богородчанської ЦРЛ в квітні 2016 року. В  подальшому апарат сертифікований  «Державним інститутом метрології та стандартизації» м.Київ. Проведено дозиметричні вимірювання і апарат впроваджено у використання. За його допомогою в районі проводиться діагностика та профілактика захворювань молочної залози, зокрема, для виявлення передракових станів,кист молочної залози,мастопатій то онкопатології.

Для покращення якості обстежень пацієнтів необхідно придбати нову проявочну машину,яка буде використовуватись для мамографічних знімків та інших рентгенобстежень.

Орієнтована вартість отриманого мамографа – 1 млн грн., (орієнтована вартість нового мамографа  2,5-3 млн. грн.).

Довідково:

У рамках програми співпраці між Богородчанським районом і повітом Олесно (Республіка Польща) протягом 2010-2015 року Богородчанською ЦРЛ окрім згаданого мамо графу отримано таку гуманітарну допомогу:

2010 – автомобіль швидкої допомоги “Citroen” 1999 року випуску;

2014 – електрокардіограф вартістю 12 тис.грн.;

2015 – ендоскоп вартістю 50 тис.грн.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Джерело:  БОГОРОДЧАНИ СЬОГОДНІ.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*